Straipsniai

2008-05-12 Šiltinimo termoputomis lyderis Lietuvoje nuo1994 m. (Kim Bergman, Thermo-lun International)

Pastatų sienų šiltinimas termoputomis „Mipora"

 Ši informacija skirta mūrinių ar medinių-apmūrytų namų su tuščiais tarpsieniais savininkams, norintiems šiltinti savo būstą.

Kokį sienų šiltinimo būdą  pasirinkti? Šiltinti jas iš išorės, ar užpildyti sienose esančius oro tarpus termoizoliacinėmis putomis? Atsakant į šį klausimą labai svarbu suprasti, kad didžiausia šilumos dalis prarandama ne tiesiogiai per sieną (šilumos laidumo būdu), bet dėl intensyvaus oro srautų judėjimo (konvekcijos) tuščiuose tarpsieniuose. Akivaizdu, kad šiltinimas iš išorės nebus pilnai efektyvus, nes nepašalins oro srautų sienų ertmėse, be to jis yra žymiai brangesnis. Efektyviausias ir greičiausias būdas sustabdyti oro konvekciją - užpildyti sienų oro tarpus termoizoliacinėmis putomis.

Tuščių ertmių užpildymo putomis metodas Europoje atsirado praėjusio amžiaus pirmoje pusėje. Danijoje šiltinimo veiklą pradėjome 1959 metais. Ilgus metus tobulinome šį metodą: suradome tinkamiausius termoizoliacinių putų komponentus, sukūrėme specifinę putinimo įrangą ir šiltinimo metodiką. Galutinis šios veiklos rezultatas-unikali thermo-lun sienų šiltinimo technologija, kurios patikimumą ir kokybę patvirtina ilgametė veikla ir tūkstančiai  mūsų klientų.

Lietuvoje mūsų atstovai, naudodami thermo-lun technologiją, dirba nuo 1994 metų ir pasiekė puikių rezultatų. Per šį laikotarpį apšiltinta apie 8 tūkst. gyvenamų namų ir kitos paskirties pastatų, bei įgyta didžiulė teorinė ir praktinė  patirtis.  

Thermo-lun produktas, tai baltos, minkštos, savaime nesiplečiančios termoizoliacinės putos,  kurios skystu būdu per mažas skylutes specialios įrangos pagalba įpurškiamos į pastatų tarpsienius.  Šios termoputos specialiai sukurtos mūrinių ir medinių - apmūrytų namų tarpsienių užpildymui ir idealiai atitinka visus tokiam šiltinimo būdui keliamus reikalavimus. Thermo-lun putos yra ilgaamžės, ekologiškos, pasižyminčios labai geromis šiluminėmis savybėmis. Jos neįgeria vandens, bet yra laidžios garams („kvėpuoja"), todėl  nereikia priešvėjinės ir garo izoliacijų. Lietuvoje  šios termoputos  patentuotos pavadinimu „Mipora" ir joms atlikti higieniniai, šiluminės-fizikos ir priešgaisriniai tyrimai. Thermo-lun sienų šiltinimo technologija rekomenduojama ne tik seniems, bet ir naujai statomiems mūriniams namams.

Deja, žinome ne vieną atvejį, kai įmonės ar fiziniai asmenys teikia šiltinimo paslaugas gyventojams, klaidindami juos, kad šiltina „pagal danišką technologiją" arba „daniškomis medžiagomis". Thermo-lun tehnologija tai yra: ir unikali autorinė įranga, ir optimaliai parinkti bei tarpusavyje suderinti cheminiai termoputų komponentai, ir speciali putų gamybos, bei darbų atlikimo metodika. Šiltinimo vietoje pagamintų termoputų kokybė labai priklauso nuo daugelio kitų faktorių. Todėl negalima pagaminti analogiško thermo-lun putoms produkto su kitokia įranga, kitais putų komponentais ir neturint tam specialių žinių. Termoputos  pagamintos ne thermo-lun technologija  skirsis savo tankiu, vandens įgeriamumu, šiluminėmis ir garo pralaidumo savybėmis, o svarbiausia- ilgaamžiškumu.

Tik oficialūs  atstovai, naudodami mūsų tiekiamas medžiagas, atliks kokybišką šiltinimą atitinkantį thermo-lun technologijos reikalavimams ir suteiks patikimą garantiją. Iškilus klausimams ar abejonėms, per bet kurį atstovą susisiekite su Thermo-Lun pagrindiniu biuru Danijoje.


Thermo-lun  international
Direktorius Kim Bergman