Šilumos taupymo problemos
Viena iš problemų, kylančių įrengus vėdinimo sistemas ar vėdinimą sprendžiant natūraliai, yra šilumos nuostoliai: jie šildymo sezono metu sudaro apie 30proc. visų pastato šilumos nuostolių. Be to, norint išvengti skersvėjų bei diskomforto ir atsižvelgiant į higieninius reikalavimus, priverstinėje ventiliacijos sistemoje būtina teikiamą orą pašildyti, o tai gerokai padidina vėdinimo įrangos kainą ir vėdinimo sąnaudas.
Vienas iš efektyviausių sprendimų yra vėdinimo rekuperacinės sistemos. Principas toks: išeinantis blogas, bet šiltas oras rekuperatoriaus šilumokaityje perduoda savo šilumą paduodamam iš lauko šaltam orui. Sutaupoma iki 70proc. šilumos. Elektros energija naudojama tik oro tiekimui. Esant 500m³/h vėdinimo našumui, ventiliatorius sunaudoja tik 180W/h elektros energijos.
Rekuperacinių vėdinimo sistemų naudojimas
Šalyse, kur klimatas panašus kaip Lietuvoje, nuo rudens iki pavasario drėgna, šildymo sezonas ilgas ir pan., rekuperacinės sistemos taikomos jau senai, o rekuperatorius gamina daugelis vėdinimo ir kondicionavimo įrangos gamintojų. Rekuperatorių atsipirkimo laikotarpis 2-3 metai.
UAB „Termona" jau penkti metai gamina savos konstrukcijos lietuviškus 50, 250, 500 ir 800m³/h našumo rekuperatorius, ko jie pagal charakteristikas nenusileidžia užsieniniams analogams, o kainuoja gerokai mažiau. Lietuvoje šie rekuperatoriai jau turi didelę paklausą.
Į viršų